سایر

اوقات شرعیاوقات شرعی پیوند هاپیوند ها
پیوندها
اوقات شرعی

اهداف وب سایت

شهدای خلیل شهر

بسم رب الشهداء و الصديقين


 َاللّهُمَ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج وَاحفَظ قائِدَنا وَ مَولانا اِمامَ الخامِنِه ای حفظه الله

شهدای خلیل شهر

شهادت كمال عشق است، آن زماني كه معشوق نداي ((‌ارجعي الي ربك)) را سر داد، عاشق با فدا كردن جان خويش تحفه ي ((عند ربهم يرزقون)) را دريافت مي كند.

كاروان عاشورائيان از كربلاي ايران زمين گذر كرد و صفوف ياران امام حسين (ع) از مرد و زن، پير و جوان به هم پيوستند. ولايت، عبوديت، همت و شهادت كنار هم آمدند و اصحاب حسين بن علي (ع) نوبت به نوبت رفتند. اينگونه كل یوم عاشورا، كل عرض كرببلا در كربلاي ايران زمين تحقق پيدا نمود.

كوثر زمان، ادامه دهنده راه رسولان و خار چشم دشمنان الله ، نائب المهدی(عج) حضرت امام خامنه اي (حفظه الله ) فرمودند : شهدا مثل آيه هاي قرآن مقدسند. با وجود اين ستارگان درخشان مي شود راه را پيدا كرد.

ما جنگ با اين عظمت و پر از حادثه و دقيقا پر از جلوه هاي زيبا و بي نظير داشتيم، نسل جديد هم از آن خبر ندارد! بايد اين ها احياء، بازيابي و بازسازي شود و در معرض ديد قرار گيرد. جوهر انقلاب و ايمان در اين ميدان خطر (جنگ 8 ساله)، خود را در اراده و عمل و قدرت مديريت انسان ها نشان داد.

امام زيبا و دلبرمان در سخناني ديگر فرمودند: اين جنگ آن قدر حرف كفتني دارد كه اگر ده ها سال هنرمندان ما و افراد خوش ذوق و با ابتكار بنشينند و در جزء جزء آن كار كنند باز هم حرف هاي گفتني خواهد داشت. بايد به سراغ اين خاطرات برويم. تا بگوييم كه مديريت جهادي و روحيه فداكاري همراه با اخلاص چه نتايجي دارد. مي خواهم بگويم كه مشكل امروز ما نبود چنين روحيه اي در بين مردم ماست و يقين دارم، اگر اين نسخه شفا بخش بتواند در همه ي عرصه هاي زندگي ما وارد شود، اثر خود را خواهد گذاشت و جامعه ي اسلامي را بيمه خواهد كرد.

كربلا در كربلا مي ماند اگر زينب سلام الله عليها نبود. آيا پس از دفاع مقدس ما نبايد كار زينبي انجام دهيم تا تمام ابعاد جنگ در راه خدا براي جوانان امروز و حتي مردم دنيا مشخص گردد؟

ما با الگو گرفتن از عقيله بني هاشم (س) ، آموزش ديده مكتب حضرت زهرا سلام الله عليها، بزرگترين و موفق ترين مدبر مديريت بحران در جهان و همچنين سر لوحه قرار دادن بيانات امام خامنه اي حفظه الله براي نشر ابعاد مختلف دفاع مقدس راه اندازي سايت شهداي والا مقام خليل شهر را در دستور كار خود قرار داديم تا در اين فضاي گسترده مجازي بتوانيم اهداف ذيل را پيگيري نموده و در معرض ديدگان مردم عزيزمان قرار دهيم.

اهداف سايت:

1 معرفي شهداي والا مقام خليل شهر در ابعاد مختلف ديني، خانوداگي، اجتماعي و حماسه هاي دفاع مقدس با محتواهايي همچون وصيت نامه، زندگي نامه، نامه و مكتوبات، خاطره، عكس، اشعار، صوتي و تصويري

2 بررسي ويژگي ها و ابعاد مختلف جنگ تحميلي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و مقايسه آن با ديگر جنگ هاي جهان

3 بيان كرامات و سرگذشتهاي زيبا، جذاب و عبرت آموز شهدا

4 بيان اختراعات و ابداعات رزمندگان اسلام در زمان جنگ

5 نگارش نيازمنديهاي حال حاضر با روايات معصومين، بحث هاي اخلاقي، فرهنگي و اجتماعي

اميد است با تمسك و مدد گرفتن از شهداي والامقام و عزيز در درگاه الهي، بتوانيم در مسير خليفه الهي حركت نموده و به مقام محمود در پيشگاه يگانه معشوق قادر و متعال برسيم.  ان شاء الله